Neutrik NPPA-TT-SD25 Patchbay 19" 2x48 TT-Phone, 12x - 25pin D-Sub
      TAXĂ INCLUSĂ
      în stoc
      The Neutrik NPPA-TT-SD25 19" Patchbay is a 19" patchbay, that is half normalized, featuring 96 (2x48) soldering...
      Cantitate :
      Scrie o recenzie
      • Livrare gratuită pentru mii de articoleLivrare gratuită pentru mii de articole
      • Plăți online 100% sigurePlăți online 100% sigure
      The Neutrik NPPA-TT-SD25 19" Patchbay is a 19" patchbay, that is half normalized, featuring 96 (2x48) soldering points on the back side, and is made for analogue and digital signals. All NPPA patch panels are fitted with high quality, long life NJ3TTA gold plated double contact jacks (2x48), featuring the best contact integrity. The unit, robustly housed in a black coated steel shell, is finished off with a built in cable bar and two large channel identification strips for perfect management of the system. The NPPA patch panels are an innovative and compact patching system (just 1U high) for 19" rack mounting.
      The main features of the Neutrik NPPA-TT-SD25 19" Patchbay include:
      • Connection Type: Patch Panel
      • Signal Type: Digital suitability acc. AES/EBU (3.072 Mb/s and 6.144 Mb/s)
      • Contact resistance: 20 mΩ
      • Contact resistance: < 25 mΩ
      • Frequency range: DC to > 48 MHz
      • Lifetime: > 5000 mating cycles
      • Locking device: Retention spring
      • Contacts: Bronze (CuSn6) (Jacks)
      • Shell: PA 66 blend (Jacks)
      • Dimensions: 482 x 44 mm (19'' x 1U)
      • Depth: 178 mm (7'')
      • Channels: 2 x 48 jacks, half normalised, 288 solder terminals
      Neutrik
      REC0006041-000
      Fisa tehnica
      Number of channels
      2
      Format
      19"
      Socket Type
      TT/Bantam
      User
      Pro
      Operating principle
      Hald normalised